Mezoterapia

Mezoterapia (mikro needling), terapia pre indukciu kolagénu je jednou z najúčinnejších metód predchádzania starnutiu prirodzeným spôsobom využitím vlastných regeneračných mechanizmov kože. Mikrovpichy stimulujú tvorbu kolagénových a elastických vlákien a zároveň tvorbu nových kožných buniek. Predstavuje ideálne riešenie pre skutočne efektívne omladenie a regeneráciu pleti.


Ošetrenie sa vykonáva prístrojom MESOPEN, výhodou ktorého je menšia bolestivosť a vysoká efektivita pri minimálnom podráždení kože a nutnosti regenerácie. Prístrojom MESOPEN je možné ošetriť aj „problematické“ lokality – nad hornou perou, okolie očí. Je ideálnym riešením pre všetkých, ktorí uprednostňujú prirodzené metódy prevencie starnutia pred zákrokmi estetickej medicíny (alternatíva BTX, výplní kyselinou hyalurónovou).
Počas ošetrenia dochádza k mikroperforácii pokožky a cez vytvorené malé kanáliky prenikajú látky do hlbších vrstiev pokožky ažo 80% účinnejšie ako pri povrchovej aplikácii kozmetických prípravkov.


Účinnosť zákroku sa zvyšuje zároveň aplikáciou koncentrovaných prípravkov dermokozmetiky MESOSYSTEM - kyseliny hyalurónovej alebo prípravkov v ampulách pre špecifické riešenia najrôznejších kozmetických problémov a hraničných stavov pleti (starnutie, akné, mastná pleť, kuperóza, pigmentové fľaky...)

Odporúča sa absolvovať 4 - 6 ošetrení každé 2 - 4 týždne.

Mezopen ponúka širokú škálu vysoko efektívnych ošetrení s jedinečnými účinkami:

  • omladenie pleti
  • zlepšenie pružnosti pleti
  • redukcia vrások
  • zmiernenie jaziev po akné
  • zjednotenie farebnosti pleti, zmiernenie pigmentácie